@prefix config: . @prefix meta: . @prefix rdf: . @prefix rdfs: . @prefix xsd: . @prefix owl: . @prefix dc: . @prefix dcmitype: . @prefix dcterms: . @prefix foaf: . @prefix geo: . @prefix om: . @prefix locn: . @prefix schema: . @prefix skos: . @prefix dbpedia: . @prefix p: . @prefix yago: . @prefix units: . @prefix geonames: . @prefix prv: . @prefix prvTypes: . @prefix doap: . @prefix void: . @prefix ir: . @prefix ou: . @prefix teach: . @prefix time: . @prefix datex: . @prefix aiiso: . @prefix vivo: . @prefix bibo: . @prefix fabio: . @prefix vcard: . @prefix swrcfe: . @prefix frapo: . @prefix org: . @prefix ei2a: . @prefix pto: . bibo:page_range "512-520"; dcterms:creator "Bravo J."; ou:bibtex "@article{RID:0916141217230-56,\ntitle = {Existence of a polycycle in non-Lipschitz Gause-type predator–prey models},\njournal = {Journal of Mathematical Analysis and Applications},\nyear = {2011},\nauthor = {Bravo, José Luis and Fernández, Manuel and Gámez, Manuel and Granados, Bertha and Tineo, Antonio},\nvolume = {373},\nnumber = {2},\npages = {512-520}\n}"; a ou:Publicacion; dcterms:title "Existence of a polycycle in non-Lipschitz Gause-type predator-prey models"; vivo:identifier "2011-331"; ou:vecesCitado "11"; ou:urlOrcid ; vcard:url ; bibo:volume "373"; ou:urlScopus ; bibo:doi "10.1016/j.jmaa.2010.08.001"; ou:tipoPublicacion "Article"; dcterms:contributor "Bravo J.L., Fernandez M., Gamez M., Granados B., Tineo A."; bibo:eissn "1096-0813"; fabio:hasPublicationYear "2011"; ou:eid "2-s2.0-77956611338"; bibo:issn "0022-247X"; ou:openaccess "1"^^xsd:boolean; dcterms:publisher "Journal of Mathematical Analysis and Applications"; ou:publicadaEnRevista . ou:tienePublicacion . ou:tienePublicacion .